Interesujesz się grami wideo? Chciał(a)byś pisać artykuły, recenzje gier?

Zapraszamy Cię do naszego zespołu!

Więcej informacji

5 najlepszych mobilnych wersji gier wideo

Zestawienie gier
Pieknykapec
ℹ Nasz zespół składa się obecnie z 7 autorów. Szukamy osób, które interesują się grami wideo (pisanie tekstów, tworzenie filmów itp.) więcej informacji

Gry na telefon zwykle są kojarzone z bardzo prostymi produkcjami przepełnionymi mikropłatnościami. Twórcy wiedzą jednak, że ten rynek jest największy i czasami decydują się na wydanie dużej gry także na komórkę. Oto jedne z najlepszych. Kolejność przypadkowa.

The Escapists to przygodowo-logiczna gra wydana w 2014 na PS4, XOne, X360, pc oraz właśnie na telefony opowiadająca o ucieczce z więzienia z lekkim humorem. Wersja na iOS i Androida różni się od innych właściwie tylko interfejsem i sterowaniem. To drugie może wydawać się na pierwszy rzut oka nieco męczące, ale słabe słabe są tu tylko przyciski. To znaczy-są precyzyjne ale łatwiej naciskać na padzie lub na klawiaturze, co jest oczywiste. Interfejs jest za to chyba nawet lepszy! Przynajmniej bardzo poręczny. Co najważniejsze- z samej gry nic nie usunięto.

Game Dev Tycoon to symulator tworzenia gier wydany poza Androidem i iOS na Pc(ciekawostka-była wersja na Windows RT;przyznaj nie wiedziałeś, że coś takiego istnieje). Gra dosyć znacząco różni się interfejsem. Można dyskutować czy tak jest wygodniej, ale według mnie tak. Wygląd lokacji też jest trochę inny, ale to nieznacząca zmiana. Z samej gry tak samo nic nie usunięto, więc można tą wersję polecić, chociaż przyznajmy- kto by chciałby grać w symulator na telefonie? Na pewno nie ja.

Limbo to mroczna platformówka wydana w 2010 na tak zwane"lato indie" na większość platform tej i poprzedniej generacji, więc także na telefony. Tak naprawdę nie jest ona zbyt zaawansowana, dlatego nie było za bardzo co popsuć. Sterowanie jest trochę nieintuicyjne, ale reszta jest świetna. Z gry nic nie usunięto, a sama według mnie lepiej wygląda na małym ekranie. Tak więc po podłączeniu do telefonu jakiegoś dobrego pada mamy tak samo dobrą przygodę.

Rayman Classic(w oryginale po prostu Rayman) to pierwsza część jednej z lepszych serii gier w historii(przyzwyczajcie się,że będę to wiele razy pisał). Pierwotna wersja pojawiła się na rynku ponad dwadzieścia lat temu więc można to uznać za remaster. Dodano zresztą poziomy trudności(teraz tylko najwyższym jest permadeath). Jak by ktoś powiedział No ale przecież tu jest skopane sterowanie! to wyjaśniam, że tak samo uciążliwe było w oryginale. Co też ważne-ta wersja jest dostępna za darmo bez reklam, mikrotransakcji i lootboxów.

Final Fantasy XV dopiero rok po premierze tak naprawdę zaczyna żyć. Udostępniono właściwy multiplayer, wydano wersję PC z możliwością modowania oraz właśnie konwersję na telefon. Całość ma dosyć ciekawą grafikę(co nie znaczy, że brzydką), która trochę przypomina mi figurki POP!. Rozgrywka jest bardzo mocno okrojona, ale sterowanie przystępne. W pewnym polskim magazynie ujęto to mianem "demaka". Co prawda gra nie dorównuje swojej dużej wersji, ale i tak jest porządna. Sądzę, że gdyby coś takiego ukazało się na konsolach pod inną nazwą to i tak dostawało by przyzwoite oceny.

zobacz więcej kategorii
Zobacz także: