Interesujesz się grami wideo? Chciał(a)byś pisać artykuły, recenzje gier?

Zapraszamy Cię do naszego zespołu!

Więcej informacji

Counter-Strike - recenzja

Recenzja gry
Kolberg
ℹ Nasz zespół składa się obecnie z 7 autorów. Szukamy osób, które interesują się grami wideo (pisanie tekstów, tworzenie filmów itp.) więcej informacji

Counter-Strike to klasyczna, pierwszoosobowa strzelanka, początkowo modyfikacja do gry Half-Life.

Gra została stworzona głównie do gry w sieci, natomiast oferuje ona także tryb jednoosobowy. Do dyspozycji mamy boty, których ilość i "jakość" możemy ustalić. Tryb multiplayer oferuje nam serwery społecznościowe z rozmaitymi modyfikacjami oraz te z podstawową rozgrywką (FFA). Mimo ochrony VAC na serwerach bardzo często spotkamy się z oszustami, często korzystającymi z popularnych, łatwo dostępnych klientów. Często są oni bardzo irytujący, dlatego podczas szukania serwera do gry warto zwracać uwagę na to, czy znajduje się na nim jakiś (ogarnięty ;x) administrator.

Gra zostawia nam wiele do życzenia pod względem grafiki, animacji i fizyki. Mi osobiście te dwie pierwsze rzeczy w tym przypadku nie przeszkadzają, w końcu jest to shooter. Natomiast do fizyki gry można się przyczepić, ale można się też na szczęście przyzwyczaić i jej niski poziom nie przeszkadza aż tak bardzo w gameplayu.

Minusem gry, a konkretnie broni w grze, jest duży i losowy rozrzut celownika, przez co trafienie serii kul z broni maszynowej w przeciwnika jest prawie niemożliwe. Podczas strzału z kałacha odruchowo macham myszką po całej podkładce, myśląc, że coś mi to da, a potem się dziwię: Jakim cudem ta głowa weszła?!

Rzeczą, o której warto wspomnieć, jest to, że gra wymaga bardzo mało od sprzętu, przez co często znajdziemy jej kopie na np. szkolnych komputerach.

Ciągle żywa gra, mimo swojego (niemłodego) wieku, potrafi utrzymać gracza przy komputerze na długie godziny. Na serwerach ciągle siedzi mnóstwo ludzi a gra cieszy się bardzo pozytywnymi ocenami na platformie Steam. Nie ma chyba gry w której spędziłem więcej czasu m.in. dlatego, że mój stary komputer na zbyt wiele nie pozwalał. Obecnie grę możecie dorwać w paczce razem z grą Counter-Strike: Condition Zero za 35,99zł na Steamie.

zobacz więcej kategorii
Zobacz także: