Interesujesz się grami wideo? Chciał(a)byś pisać artykuły, recenzje gier?

Zapraszamy Cię do naszego zespołu!

Więcej informacji

King Arthurs Gold - recenzja

Recenzja gry
Kolberg
ℹ Nasz zespół składa się obecnie z 7 autorów. Szukamy osób, które interesują się grami wideo (pisanie tekstów, tworzenie filmów itp.) więcej informacji

King Arthurs Gold to dwuwymiarowa gra akcji, stworzona m.in. przez Polaków. Jak podają twórcy, przy tworzeniu gry inspirowali się oni grami takimi jak: Soldat, Minecraft, Dungeon Keeper, Ace of Spades oraz King Arthurs World.

W grze dominuje tryb multiplayer, w którym znajdziemy wiele serwerów o różnych właściwościach np. CTF - Capture The Flag (przejmowanie flagi przeciwnika), TDM - Team Deathmatch (drużynowy pojedynek), a także TTH - Take the Halls (przejmoawnie "hal"). Gra oferuje nam kilkadziesiąt oficjalnych serwerów - EU (Europa), AUS (Australia), US (Stany Zjednoczone). Poza tym społeczność kaga spędza swój czas na serwerach tworzonych przez graczy. Oferują one bardzo rozmaite tryby oraz (niektóre) możliwość sprawdzenia swoich statystyk. Zazwyczaj w jednej chwili gra w kaga kilkadziesiąt osób, niezależnie od pory dnia czy nocy, zawsze kogoś znajdziesz, pomimo że gra ma już swoje lata, a dokładnie 7 lat. Rozgrywka jest nadzorowana przez "oficjalnych" administratorów, lecz zdarza się, że w tabeli żadnego nie znajdziemy, przez co od czasu do czasu znajdziemy osoby celowo usiłujące zepsuć nam rozgrywkę i nieponoszące konsekwencji w czasie rzeczywistym. Możemy jednak taką osobę nagrać oraz zgłosić incydent w odpowiednim miejscu.

Tryb jednoosobowy oferuje nam na chwilę obecną cztery opcje: Tutorials, Save the Princess, Challenges oraz Sandbox. Warte uwagi są "challenge", których niestety nie ma zbyt dużo i po krótkim czasie się zapętlają.

Dość popularnym elementem w grze są emotikony, które domyślnie są przypisane do przycisków na klawiaturze od 1 do 9. Potrafią być na prawdę pomocne oraz bardzo zabawne, jeżeli odpowiednio się ich użyje. Twórcy oferują także pakiet główek, czyli drobny element, który zmienia wygląd głowy twojej postaci. Jest to prosty sposób wsparcia twórców, ponieważ pakiet można nabyć za jedyne 4,99PLN na steamie.

Gra potrafi być na prawdę wciągająca. Sam tak miałem nie raz, że grałem w grę o wiele dłużej, niż planowałem. Obecnie w kaga mam przegrane ponad 250 godzin (dane ze steama) i grę mogę jak najbardziej polecić. W tym momencie na steamie gra kosztuje 28,99PLN, co jest bardzo przyzwoitą, a nawet niską ceną. Grę możemy również nabyć na stronie internetowej kag2d.com.

Aktualizacja
KAG jest teraz Free To Play na Steam!

zobacz więcej kategorii
Zobacz także: