Interesujesz się grami wideo? Chciał(a)byś pisać artykuły, recenzje gier?

Zapraszamy Cię do naszego zespołu!

Więcej informacji

Luźne gry wideo na lekcje szkolne (PC), czyli W CO GRAĆ NA LEKCJACH?

Zestawienie gier
Kolberg
ℹ Nasz zespół składa się obecnie z 7 autorów. Szukamy osób, które interesują się grami wideo (pisanie tekstów, tworzenie filmów itp.) więcej informacji

Rok szkolny powoli dobiega końca, póki co jednak uczniowie nadal spędzają dużą część swojego dnia w szkole. Oto kilka pomysłów na urozmaicenie nudnych lekcji. Można powiedzieć, że jest to kontynuacja tekstu Luźne, darmowe gry na przerwy szkolne. Wspomnimy o klasykach, jak i mało znanych „indykach”, które nie mają zbyt wysokich wymagań, jak na warunki szkolne.

A więc zacznijmy od totalnej klasyki! Counter Strike to klasyczny, pierwszoosobowy shooter stworzony głownie z myślą o grze w sieci. Także jeżeli komputery w waszej sali są w sieci LAN to z łatwością możecie urządzić sobie turniej na lekcji.

Gra, jak wiadomo, grafiką nie powala, lecz jak na komputery szkolne jest idealnie.

A tutaj trochę więcej o tym klasyku: Counter-Strike - recenzja

Gry na Ceneo

Czy to żarty? Nie! Saper to kolejny klasyk szkolnych klas. Po zrozumieniu prostych zasad gry można się fajnie „pobawić” bijąc kolejne rekordy i rywalizując z kolegami. Postanowiłem o niej wspomnieć, ponieważ ta gra również się u mnie sprawdziła.

Zadaniem gracza jest odkrywanie kolejnych pól, a jego przekleństwem są miny na który nie trudno trafić. Cel to oczywiście odkrycie wszystkich możliwych pól, w jak najkrótszym czasie. Jako zmianę poziomu trudności możemy uznać ustawienie ilości pokazywanych pól. Im więcej, tym trudniej! Precyzując - domyślnie gra zawiera 3 typy rozgrywki: Początkujący – plansza 8×8 pól, 10 min, ryzyko trafienia na minę: 15,625%, Zaawansowany – plansza 16×16 pól, 40 min, ryzyko trafienia na minę: 15,625%, Ekspert – plansza 30×16 pól, 99 min, ryzyko trafienia na minę: 20,625%. Można też oczywiście budować swoje plansze.

Ciekawym elementem są listy rankingowe, dzięki którym możemy konkurować z ludźmi z całego świata. Oto kilka przykładowych miejsc, skąd pobierzecie lub zagracie w sapera online: https://www.softwarepatch.pl/idx/468/586/33065.html, http://gra-saper.pl/, https://saper-online.pl/

Kolejną grą, która może się u was sprawdzić jest Super Mario Bros, czyli kolejny, znany wszystkim, klasyk. Zasad chyba nie muszę tłumaczyć. Ostatecznym celem gracza jest ocalenie księżniczki Toadstool porwanej przez Bowsera.

Aby zagrać wystarczy odwiedzić stronę https://supermarioemulator.com/. Grę można także pobrać, np. tutaj: https://gamefabrique.com/download/super-mario-bros/

Brzmi dziwnie? I dobrze, bo ta gra jest dziwna. Przyczynia się do tego, często prowadząca do śmiesznych sytuacji, fizyka gry. Zadacie pytanie: „Co w tym takiego fajnego?”, odpowiadam „Zagrajcie, a się przekonacie”. U mnie się to sprawdziło, gra potrafiła zabić nudne czekanie na pana „wykładowcę”.

Ale o co w niej właściwie chodzi? Do wyboru mamy grę single player oraz tryb dla dwóch graczy. Naszym zadaniem jest zdobywanie punktów, poprzez przebijanie piłki na drugą stronę siatki, a celem jest zdobycie 10 punktów. Podczas gdy piłka leci może ona trafić w charakterystyczny X znajdujący się w górnym rogu ekranu. Powoduje to wypuszczenie „przeszkadzaka”, którego zadaniem jest hmm… przeszkadzanie!

W grę zagracie tutaj: https://gry.jeja.pl/2215,bezwladna-siatkowka.html

Gry na Ceneo

Przyszła kolej na ciekawą grę online, opierającą się o Mapy Google oraz funkcję Street View. Zasady są także proste: Pojawiasz się w losowym miejscu na kuli ziemskiej. Twoim zadaniem jest wskazanie na mapie w jakim miejscu się znalazłeś. Możesz to stwierdzić po wielu elementach, np. budynkach, pojazdach. Im dokładniej wskazałeś miejsce, tym więcej punktów dostajesz. Do wyboru mamy kilka „trybów”: świat, znane miejsca, Stany Zjednoczone i wiele innych, np. europejskie stadiony.

W grę zagracie tutaj: https://geoguessr.com/

Na koniec wspomnę o wszelakich grach na np. Pegasusa, w które, dzięki emulatorom, możecie pograć w szkole. Gry do pobrania znajdziecie np. tutaj: http://www.gry-pegasus.pl/Romy.html, a oto przykładowy emulator: http://nestopia.sourceforge.net/

zobacz więcej kategorii
Zobacz także: