Interesujesz się grami wideo? Chciał(a)byś pisać artykuły, recenzje gier?

Zapraszamy Cię do naszego zespołu!

Więcej informacji

Super Meat Boy - recenzja

Recenzja gry
Kolberg
ℹ Nasz zespół składa się obecnie z 7 autorów. Szukamy osób, które interesują się grami wideo (pisanie tekstów, tworzenie filmów itp.) więcej informacji

Super Meat Boy to dwuwymiarowa platformówka od studia Team Meat wydana w 2010r.

Wcielamy się w tytułowego "Meat Boya", czyli chodzące mięso potrafiące wspinać się na duże wysokości i posiadające dość niestandardowe, jak na mięso, umiejętności. O fabule nie ma co się rozpisywać, jest ona po prostu banalna, co oczywiście nie jest cechą negatywną w tym przypadku. Główny bohater ma za zadanie uratować swoją dziewczynę (Bandage Girl), która została porwana przez złego Doktora Fetusa. W tym celu gracz przemierza kolejne poziomy, próbując uratować wybrankę protagonisty.

Dzięki "luźnej", mocno komiksowej, oprawie wizualnej w niniejszą produkcję gra się naprawdę przyjemnie. Jak już wspomniałem, fabuła nie jest skomplikowana, dzięki czemu gra nas nie męczy. Na wygodę grania składa się również banalne w tym przypadku sterowanie (lewo, prawo, spacja, shift). Fizyka gry jest prosta oraz bardzo przyjemna, łatwo się jej nauczyć i do niej przyzwyczaić. W 2010r. gra otrzymała miano najtrudniejszej gry, tę trudność da się rzeczywiście odczuć w pewnych momentach, szczególnie w końcowych epizodach.

Gra Super Meat Boy zachwyca swoją prostotą, potrafi wciągnąć i utrzymać gracza przy komputerze. Na ten moment kosztuje ona 53.99zł na Steamie. Warto wspomnieć, że zapowiedziano już kontynuację. Mamy się jej spodziewać jeszcze w 2018r.

zobacz więcej kategorii
Zobacz także: