Interesujesz się grami wideo? Chciał(a)byś pisać artykuły, recenzje gier?

Zapraszamy Cię do naszego zespołu!

Więcej informacji

Luźne, darmowe gry na przerwy szkolne

Zestawienie gier
Kolberg
ℹ Nasz zespół składa się obecnie z 7 autorów. Szukamy osób, które interesują się grami wideo (pisanie tekstów, tworzenie filmów itp.) więcej informacji

Tegoroczne wakacje już za nami. Wielu z Was wraca (niezbyt chętnie) do szkoły, aby realizować program edukacyjny oraz wyczekiwać kolejnych wakacji. Przedstawię Wam kilka przyjemnych oraz darmowych gier dostępnych w Google Play. Mam nadzieję, że sprawdzą się one podczas nudnych przerw pomiędzy dzwonkami. Tylko nie grajcie w trakcie lekcji ;)

Pierwszą z moich propozycji jest gra Tomb of the Mask, dwuwymiarowa produkcja w stylu retro z prostą mechaniką oraz prostymi zasadami gry. Przechodzimy kolejne poziomy, których jest naprawdę wiele i, jak podają twórcy, są one generowane proceduralnie. W każdym poziomie mamy za zadanie dotrzeć do punktu końcowego. Aby tego dokonać, poruszamy palcami po ekranie w cztery strony, aby prześliznąć się do najbliższej ściany. Na naszej trasie znajdują się punkty, monety oraz gwiazdki. Za monety możemy kupić energię, która jest potrzebna do gry. Możemy za nie kupić także np. nową maskę dla naszej postaci, natomiast same monety także możemy kupić, rzecz jasna za prawdziwą walutę. W dotarciu do celu przeszkadzają nam m.in. latające stwory (prawdopodobnie nietoperze), latają one tylko po jednej linii, przez co nie są aż tak bardzo uciążliwe. Zamiast zwykłych ścian pojawiają się także fragmenty, po których dotknięciu wysuwają się kolce, albo inne fragmenty, po których dotknięciu nasza postać bezpośrednio ginie. W grze znajdują się także inne "przeszkadzajki". Rzeczą, o której nie mogę nie wspomnieć, jest masa reklam, które aż odpychają od grania. Zdecydowanie jest to gra nastawiona na zarabianie, ale jest na to mała rada, a mianowicie odpięcie się od sieci. (zobacz w Google Play)

Drugą grą, o której wspomnę, jest Smash Hit. Prosta zręcznościowa produkcja z ładną, trójwymiarową oprawą graficzną. Zasady gry są proste: podczas lotu przez surrealistyczny świat napotkamy różne przeszkody, jak np. ruchome ścianki, które mamy za zadanie zbić za pomocą metalowych kul. Kule zdobywamy, rozbijając konkretne obiekty, kule także tracimy, uderzając w przeszkody, o których już wspomniałem. Nasz cel to dotarcie do jak najdalszego punktu w świecie, pomagają nam w tym checkpointy, które co jakiś czas napotkamy. W grze nie znalazłem najbardziej prymitywnego sposobu na dochód z gry, czyli reklam. Zamiast tego twórcy oferują różne (płatne) dodatkowe tryby, wraz z multiplayerem. (zobacz w Google Play)

Kolejna produkcja to gra Pac-Man 256. Również prosta zręcznościówka, wzorowana na popularnym Pac-Manie z 1980 roku. Liczba "256" w nazwie gry wzięła się z błędu, który pojawiał się w oryginalnym Pac-Manie przy osiągnięciu 256 poziomu. W grze przemierzamy nieskończony labirynt w celu zdobycia jak największej ilości punktów, przeszkadzają nam w tym duchy, które znamy z klasycznego Pac-Mana. Oprócz tego przeszkadza nam również zbliżająca się od tyłu "fala błędu gry". Możemy zbierać także inne przedmioty, które ułatwiają nam rozgrywkę, takie jak np. laser. Graficznie gra nawiązuje do pierwszego Pac-Mana, lecz jest ona wzbogacona o elementy 3d. Ciekawą rzeczą są motywy, które możemy zmieniać. Niektóre są darmowe, a za niektóre trzeba zapłacić. Te darmowe to m. in. motyw "Crossy Road", natomiast płatne to "Classic 80s", " Pac-Mania" i wiele innych. Sterowanie jest bardzo proste – ruszamy palcami w cztery strony, a nasza postać skręca, gdy tylko napotka przeszkodę. (zobacz w Google Play)

Kolejna pozycja z listy to gra Mad Dex. Zręcznościowa platformówka, czerpiąca z gry Super Meat Boy. Wcielamy się w postać tytułowego Mad Dexa, którego ukochana została porwana przez bezlitosnego potwora, mamy za cel ją uratować. Aby to osiągnąć, przemierzamy kolejne poziomy (obecnie jest ich 55), na mapie znajdują się klucze, których zebranie jest konieczne do ukończenia poziomu. W prawym górnym rogu znajduje się licznik, dzięki któremu w wygodny sposób możemy pobawić się w speedrun. Na naszej trasie pojawiają się przeszkody, m. in.: kolce, piła, lasery oraz wyrzutnie rakiet. Jak w poprzednich przypadkach, sterowanie jest bardzo proste – mamy do wyboru trzy przyciski (lewo, prawo, góra). Niestety w grze znajdziemy także reklamy. Warto również dodać że w Google Play znajduje się już Mad Dex 2. (zobacz w Google Play)

zobacz więcej kategorii
Zobacz także: