Interesujesz się grami wideo? Chciał(a)byś pisać artykuły, recenzje gier?

Zapraszamy Cię do naszego zespołu!

Więcej informacji

Widzieliście nowe Call of Duty?

Newsy ze świata gier
KotEscobara
ℹ Nasz zespół składa się obecnie z 7 autorów. Szukamy osób, które interesują się grami wideo (pisanie tekstów, tworzenie filmów itp.) więcej informacji

Jakiś czas temu Infinity Ward zapowiedziało nową grę: Call of Duty: Modern Warfare. Twórcy zapowiedzieli, że fabuła będzie miała bardzo "gęsty" klimat z dużą dawką brutalnych scen opartych na podstawie relacji z prawdziwych działań wojennych. Ale nie o tym ten artykuł. Dzisiaj będzie bardziej o kwestiach multiplayerowych, zwłaszcza że pojawił się krótki gameplay tejże gry.

Pierwsze, co rzuca się w oczy na filmie, to grafika. Nowy silnik naprawdę dobrze zrobił tej serii. Animacje są dopracowane i wyglądają realistycznie. Dalej nie jest to Battlefield, ale po graficznych rozczarowaniach Black Ops 4 widać dużą poprawę w tej kwestii.

Drugą rzeczą, którą zauważyłem, jest, to jak broń się zachowuje. Odrzut jest ładnie wyważony. Broń ma dużego kopa, chociaż dalej czuć, że to Call of Duty. Było to (dla mnie) dużym problemem w serii, ponieważ w ostatniej części niektóre bronie nie miały prawie w ogóle odrzutu. Przeładowania są piękne i cieszą oczy.

Warto wspomnieć też o nowym trybie o nazwie Gunfight. Będzie się opierał na krótkich, ok. 40-sekundowych potyczkach PvP dwóch na dwóch graczy. W punktach odrodzenia leżą flagi, które należy przejąć i zanieść do swojej bazy. Punkty życia nie regenerują się, są sumowane na górnym rogu ekranu dla obu drużyn. Gdy czas rundy skończy się, wygrywają ci, którzy mają więcej zsumowanego życia.

Jestem bardzo pozytywnie nastawiony do tej produkcji, ale pewnie większość z was zna Activision. Niestety możemy się jak najbardziej spodziewać denerwujących mikrotransakcji i brudnych taktyk biznesowych. Ostatnia część serii pokazała, że mogą wpleść do tej marki nawet pay2win. Z powodu tego, co potrafi zrobić ta firma, pomimo mojego optymizmu odradzam preorderowania Call of Duty: Modern Warfare.

zobacz więcej kategorii
Zobacz także: