Interesujesz się grami wideo? Chciał(a)byś pisać artykuły, recenzje gier?

Zapraszamy Cię do naszego zespołu!

Więcej informacji

Targi CES 2019 z perspektywy gracza

Newsy ze świata gier
Pieknykapec
ℹ Nasz zespół składa się obecnie z 7 autorów. Szukamy osób, które interesują się grami wideo (pisanie tekstów, tworzenie filmów itp.) więcej informacji

Targi CES 2019 powoli dobiegają końca. Chociaż nie jest to impreza stworzona wprost dla graczy (w końcu brak tu zapowiedzi gier) lecz mamy tu mnóstwo nowych laptopów gaminowych, PCów, myszy i klawiatur. Dlatego też na Gametoficie zobaczycie krótki skrót newsów związanych z tematyką strony. Uwaga- nie będę pisał o sprzętach zapowiedzianych stricte na targach, ale również w okresie kiedy się odbywały.

Konsola twórców m.in Project Cars (Slightly Mad Studios) została oficjalnie zaprezentowana. Nazywa się Mad Box i ma konkurować z PlayStation 5 i Xboxem Anaconda. Jak na razie poznaliśmy wygląd, lecz ze względu na hejt graczy(wyglądał jak gamingowy Pecet) został szybko zmieniony na inny, przedstawiony na powyższym obrazku. Konsola ma obsługiwać VR i jeśli wszystkie zapewnienia twórców się spełnią(na co się nie zapowiada) dostaniemy pewnie pierwszy sprzęt dziewiątej generacji. Niestety na zdjęciu nie widać wejścia na płyty i nie jest to bynajmniej kwestia złego oświetlenia.

Acer pokazał dwa nowe laptopy z swojej flagowej linii Triton, czyli 500 i 900. Pierwszy cechuje się dosyć dużym 15,6 calowym wyświetlaczem. Jest ciężki(2,1 km) i gruby(1,79 cm), ale jest to oczywiście kwestia dobrych podzespołów, czyli GeForce 2080 i w najlepszej wersji Intel Core i7 ósmej generacji. Będzie kosztować niecałe 5000 złotych, co jest wynikiem całkiem dobrym. Zato Tritone 900… Ma konwertowalny wyświetlacz! Jest to dosyć dziwne rozwiązanie… Może oczywiście pozwolić na większą mobilność, ale czy o to chodzi w laptopach gamingowych? Poza tym mamy jednak same plusy. Ekran o przekątnej 17 calów o rozdzielczości 2160p i technologii Free-sync. Posiada również kartę RTX 2080 oraz procesor i7 najnowszej dziewiątej generacji. Mamy tu również znaną już z poprzedniego modelu specyficzną klawiaturę numeryczną połączoną z touchpadem. A cena? Około 14-15 tys. złotych. Ktoś chętny?

MicroLED pojawiło się na targach już rok temu(tak jak sam telewizor), ale widać, że popularność tej technologii przypada dopiero teraz. Samsung The Wall jest pierwszym modelem tej firmy z takim oto ekranem. Ma, uwaga, 146 cali oraz rozdzielczość 8K. Jedną z cech które wyróżniają MicroLEDy, poza oczywiście mniejszymi pikselami, jest możliwość wyłączenia niektórych diod, podczas gdy inne nadal będą włączone. Pozwoli to na dużo lepszą czerń niż po prostu wyświetlaną na ekranie. The Wall to także telewizor modułowy. Oznacza to, że składa się z mniejszych ekranów które da się układać w inne kombinacje. Co najlepsze- gdy jeden z modułów jest wyłączony inne zwiększają swoje zagęszczenie pikseli! Cena jest nieznana, a premiera to nadal dosyć kłopotliwa sprawa.

Znany gadżet do gogli VR dostanie swoją wersję kompatybilną z PSVR. Dla niezaznajomionych- jest to “spodek” na którym kładziemy nogi i wychylamy je by się poruszać w grze. Z jednej strony jest to dobre rozwiązanie bo w produkcjach kompatybilnych z urządzeniem będziemy mogli przeznaczyć kontrolery Move tylko do ich początkowego założenia, czyli poruszania rękoma bohatera, a nie do jego przemieszczania. Z drugiej jednak strony może być dosyć nieprecyzyjne i chybotliwe. Na dobry początek jest kompatybilne z aż 30 grami, co jest dobrym wynikiem. Wyjdzie w kwietniu tego roku, a Polsce będzie kosztował około 400 złotych.

Corsair ONE PRO i180 to bardzo mały PC dla graczy. Przez producenta jest często porównywany do konsoli. No i mają prawdę- jest on niewiele większy od Xboxa One postawiono pionowo. Wnętrze ma jednak zupełnie inne- mamy Rtx 2080, Intel Core i9 dziewiątej generacji, dysk HDD 2TB, SSD prawie 1TB, a Ramu aż 32 GB. Ciężko w to uwierzyć po rozmiarach, jednak taka prawda. Czekajcie jeszcze zanim popędzicie do Media Marktu- cena będzie wynosić około 17000 złotych… Tym też kończę…

zobacz więcej kategorii
Zobacz także: